Wyjazd busem na Chorwację

wyjazd busem na Chorwację

Wyjazd busem na Chorwację to idealne rozwiązanie na wakacje nad wodą. Chorwacja z ok. 5 mln mieszkańców znajduje się na północno zachodniej części Bałkanów. To wąski pas lądu nad samym praktycznie wybrzeżem Adriatyku, gdzie znajdują się dodatkowo wyspy i bogaty archipelag wysp i zatoczek. To idealne miejsce na spędzenie wakacji nad morzem, nad samą wodą czy też na jachcie. Chorwacja do roku 1991 była częścią Jugosławi. Obecnie jest to kraj odrębny, który graniczy obecnie z takimi państwami jak Bośnia i Hercegowina, Serbia czy Węgry i Słowenia.

Klimat w CHorwacji to typowy klimat śródziemnomorski przy samym wybrzeżu Adriatyku. Im głąb w  w kraj i obszary górskie klimat staje się bardziej deszczowy. Chorwacja to kraj, który posiada wiele atrakcji turystycznych nie spotykanych gdzie indziej. Nad morzem jest szereg kurortów i miejsc do spędzenia letnich wakacji. W głębi kraju są z kolei góry Dynarskie.

W środkowej części kraju położona jest stolica kraju, w której jest wiele kuluralnych i historycznych miejsc. Zamieszkują ją około 790 tys. mieszkańców. Inne większe miejscowości na Chorwacji To Rijeka, Dubrovnik czy Split.

Dubrovnik znajduje się na południu kraju w rejonie Dalmacji. To jeden z najważniejszych miast portowych oraz miejscowości turystycznych. Tutaj jest możliwość przeprawienia się promem do Rijeka, Split, Bari czy też do Włoch. Stare Miasto Dubrovnika jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego. Miasto okala prawie dwa kilemtry murów miejskich przyozdobionych piętnastoma basztami i bastionami. Jedną z największych jest Minceta, która jest symbolem miasta. Inne zabytki tego miasta to: pałac Knezev Dvor oraz dwa klasztory.

Do stolicy można dostać się np. samolotem na lotnisko: Pleso International Airport. Inne lotniska są położone m.in. W Dubrovniku i Split. Prócz samolotem można tam się dostać samochodem lub w przypadku większej grupy można dojechać tam minibusem.

Wyjazd busem na Chorwację?

Wypożyczalnia samochodów Szczecin oferuje wynajem samochodów na wyjazd busem do Chorwacji. Wyjazd jednym większym samochodem to rozwiązanie tańsze i wygodniejsze niż przejazd kilkoma samochodami. Minibusem można dostać się do Chorwacji przejeżdzając przez Austrię lub Słowenię. Najczęstrzymi miejscami docelowymi z uwagi na położenie są miejscowości położone na północy jak Rijeka czy niżej na południe położony Zadar. Rijeka z uwagi na położenie to dobre miejsce wypadowe do pozostałych nadmorskich miejscowości. Stąd wypływają promy do Dubrovnika, Zadar i Split. Nie ma tutaj zbyt dużo atrakcji turystycznych ale rekompensowane są przez możliwość spędzenia czasu nad morzem.

 

Jedna myśl na temat “Wyjazd busem na Chorwację”

Dodaj komentarz